Kalkulace nájmu

Pronajímání bytu nemusí být stres

  • 26.4.2021
  • NOVORENT
  • #Investice
  • #nájemní byt
  • #nájemník
  • #nemovitosti
  • #péče o byt
  • #rizika

Máte byt vhodný k pronájmu a přemýšlíte, jestli se do toho vůbec pouštět? Už vás vaše okolí varovalo, že s nájemníky je jenom samé mrzení a ať byt raději prodáte? Nebo máte dokonce sami s pronajímáním negativní zkušenost a nechcete se znovu spálit?

Ano, samozřejmě existují rizika

Dokonce je jich hned několik. Podrobně jsme se jim věnovali v předchozích článcích, mezi ta nejvýznamnější patří pokles cen nemovitostí, neplatící nájemník, případně poškození bytu nájemníkem.

Na druhou stranu, dobře pronajatý byt je zdrojem pravidelného příjmu

Peníze uložené v nemovitostech zpravidla neztrácí svou hodnotu, a tak se jedná o zajímavou investici i pro konzervativní investory. Navíc nemovitost v rodině se vždycky hodí, například jako bydlení pro děti. A když už byt máte, přece ho nenecháte prázdný a nebudete jen zbytečně platit poplatky.

Těžké rozhodování, co? Ale nevěšte hlavu, nejste na to sami

Našim klientům poskytujeme kompletní správu pronájmů.

Co to přesně znamená?

Zkrátka se o všechno postaráme za vás. Najdeme vhodného nájemníka, prověříme ho, vyřídíme s ním veškeré papírování a budeme mu k dispozici po celou dobu trvání nájmu (takže se postaráme například i o opravy v bytě, řešení pojistných událostí apod.).  Pokud nastanou nějaké problémy s pravidelným placením nájemného, samozřejmě to vyřídíme. A to platí i v krajních případech, kdy dojde na táhlé soudní spory. Po skončení spolupráce vám byt vrátíme v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali. Za to všechno si od vás vezmeme odměnu ve výši 10–15 % čistého nájemného, podle toho, jaký tarif služeb si vyberete.

A v čem spočívá ta výhoda?

Můžete získat všechny benefity, které pronajímání nemovitosti přináší, a přitom se vyhnout veškerým souvisejícím rizikům. A jako bonus ušetříte spoustu času, který majitelé bytů běžně tráví na prohlídkách, ve frontách na přepisy energií, při pravidelných kontrolách bytu, u advokátů, v pojišťovnách…

A nejlepší na tom je, že tohle všechno proběhne na základě jedné jediné smlouvy. Té s námi.

Nechte si nezávazně spočítat, kolik váš byt může vydělávat