Kalkulace nájmu

Pronajímání bytu nemusí být stres

  • 5.1.2021
  • NOVORENT
  • #Investice
  • #nájemní byt
  • #nájemník
  • #nemovitosti
  • #péče o byt
  • #rizika

Máte byt vhodný k pronájmu a přemýšlíte, jestli se do toho vůbec pouštět? Už vás vaše okolí varovalo, že s nájemníky je jenom samé mrzení a ať byt raději prodáte? Nebo máte dokonce sami s pronajímáním negativní zkušenost a nechcete se znovu spálit?

Ano, samozřejmě existují rizika.

Dokonce je jich hned několik. Podrobně jsme se jim věnovali v předchozích článcích, mezi ta nejvýznamnější patří pokles cen nemovitostí, neplatící nájemník, případně poškození bytu nájemníkem.

Na druhou stranu, dobře pronajatý byt je zdrojem pravidelného příjmu.

Peníze uložené v nemovitostech zpravidla neztrácí svou hodnotu, a tak se jedná o zajímavou investici i pro konzervativní investory. Navíc nemovitost v rodině se vždycky hodí, například jako bydlení pro děti. A když už byt máte, přece nebudete platit poplatky za prázdný byt.

Těžké rozhodování, co? Ale nevěšte hlavu, nejste na to sami.

Našim klientům poskytujeme kompletní správu pronájmů.

Co to přesně znamená?

Zkrátka se o všechno postaráme za vás. Najdeme vhodného nájemníka, prověříme ho, vyřídíme s ním veškeré papírování a budeme mu k dispozici po celou dobu trvání nájmu (takže se postaráme například i o opravy v bytě, řešení pojistných událostí apod.).  Pokud nastanou nějaké problémy s pravidelným placením nájemného, samozřejmě to vyřídíme. A to platí i v krajních případech, kdy dojde na táhlé soudní spory. Po skončení spolupráce vám byt vrátíme v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali. Za to všechno si od vás vezmeme odměnu ve výši 10–15 % čistého nájemného, podle toho, jaký tarif služeb si vyberete.

A v čem spočívá ta výhoda?

Můžete získat všechny benefity, které pronajímání nemovitosti přináší, a přitom se vyhnout veškerým souvisejícím rizikům. A jako bonus ušetříte spoustu času, který majitelé bytů běžně tráví na prohlídkách, ve frontách na přepisy energií, při pravidelných kontrolách bytu, u advokátů, v pojišťovnách…

A nejlepší na tom je, že tohle všechno proběhne na základě jedné jediné smlouvy. Té s námi.

Nechte si nezávazně spočítat, kolik váš byt může vydělávat