Kalkulace nájmu

Jak NOVORENT prověřuje zájemce o váš byt

  • 19.12.2019
  • NOVORENT
  • #nájemní byt
  • #nájemník

Přestože za naše klienty dokážeme vyřešit kdejakou komplikaci, nejraději jim předcházíme. A jedním z nejúčinnějších preventivních opatření je pečlivé prověřování zájemců o byt.

Jak to funguje?

Začátek je stejný, jako když pronajímáte byt sami (jenom bez starostí). Byt nafotíme, odprezentujeme na internetu i v našich vlastních interních a externích databázích zájemců o bydlení, zorganizujeme termíny prohlídek pro potenciální zájemce (klid, pokud jste náš klient, nemusíte se jich účastnit osobně). Po prohlídkách se nám zpravidla vyselektuje několik zájemců o váš byt, mezi kterými budeme muset vybrat. A tady přichází na řadu naše takřka detektivní činnost.

Dluhy, kam se podíváš.

Jedna z prvních věcí, která nás u potenciálních obyvatel vašeho bytu zajímá, je jejich bezdlužnost. Protože u člověka, který je chycen v dluhové pasti a exekutoři si u něj podávají dveře, bohužel existuje zvýšené riziko, že nájemné jednoho krásného dne prostě nepošle. A o tom, jak je složité vymáhat následně nájemné například z neplatiče s osobním bankrotem, o tom by mohlo být několik samostatných článků.

Než vám někoho nastěhujeme do bytu, prověříme ho tedy v centrálním registru exekucí i v databázi insolvencí.

Přečtěte si také: Jak vystěhovat neplatícího nájemníka

S kým máme tu čest?

Někdy se může stát, že se člověk s problematickou nájemní historií pokusí založit smluvní vztah na falešné identitě. Vždy tedy ověřujeme i databázi neplatných a odcizených dokladů, abychom měli jistotu, že jednáme skutečně s tím, s kým podle občanky máme. A když už jsme u těch falešných identit a dalších záludností, zkontrolujeme při té příležitosti i databázi osob hledaných policií ČR. Protože ruku na srdce, celostátně hledaného člověka byste v bytě také pravděpodobně nechtěli, byť by mohl být bez dluhů.

Nepodceňujeme instinkty.

Naši zkušení kolegové z obchodního týmu si při prohlídkách také všímají toho, jakým způsobem zájemce komunikuje a působí. Někdy vám zkrátka již instinkt napoví, že tady něco nehraje.  Včas zaplacené nájemné totiž není tím jediným, co od bezproblémového pronájmu očekáváte. Také chcete například předcházet konfliktním situacím s ostatními obyvateli domu.

Ověřujeme i online.

Žijeme v době, kdy na sebe spoustu věcí prozradíme i v temných vodách internetu. Naši experti na sociální sítě zájemce pečlivě prověří i tam a případně odhalí potenciální problémy.

Spokojenost na všech stranách.

Naším primárním cílem je najít vám spolehlivého a dlouhodobého podnájemníka. Na rozdíl například od realitních kanceláří, jejichž hlavním obchodním zájmem je podepsat co nejvíc krátkodobých smluv, my se o váš byt staráme častokrát celé roky. Díky tomu máme podobné priority jako vy – aby pronájem šlapal jako švýcarské hodinky, bez časté výměny koleček 😊

Chcete vědět, za kolik pronajmeme váš byt?