Kalkulace nájmu

Časté otázky

Proč bych si měl/a vybrat právě vás?

Protože vám zajistíme maximální výnos z vaší nemovitosti bez běžných starostí spojených s pronajímáním. Nejsme realitní kancelář, náš přístup je inovativní. Jsme společnost se silným kapitálem a několikaletými zkušenostmi s pronájmem průmyslových budov, kanceláří a obchodních prostor. Při práci zúročujeme naše zkušenosti na trhu a také obchodní synergie našich dalších podnikatelských aktivit. Služby poskytujeme dle potřeb majitele. Na čem se společně dohodneme, to platí.

Kolik mě bude vaše služba stát?

Podle programu, který Vám vyhovuje, je cena naší služby vypočtena z čistého nájmu. Naše cíle jsou maximalizovat vám výnos z vašeho bytu a najít nejlepšího nájemníka v co nejkratším čase.

Jak dlouho trvá, než mi přijde na účet první nájemné?

S námi nebudete čekat měsíc, než vám začne nemovitost vydělávat. První platbu na váš účet odešleme ihned po podpisu smlouvy. Dokážeme se s vámi dohodnout velmi rychle a administrativu vyřídit tak, abychom smlouvu podepsali co nejdříve. Pravidelnou měsíční platbu vám pak budeme posílat po celou dobu platnosti smlouvy.

Kdy a komu byt pronajmete?

Pravidelné nájemné vám garantujeme, i když není nemovitost obsazená. V našem zájmu ale je pronajmout ji co nejdříve, a to co nejspolehlivějšímu zájemci. Proto každého podnájemníka prověřujeme v registru dlužníků a v průběhu trvání nájemní smlouvy s ním pravidelně komunikujeme. Stav bytu a spokojenost vás i vašich sousedů je naší prioritou, a proto jej pravidelně kontrolujeme.

Co se stane, nezaplatí-li podnájemník nájemné?

O tuto situaci se postaráme my. Jakmile ale podepíšeme smlouvu, stáváme se vaším nájemníkem my a od nás smluvní nájemné obdržíte za všech okolností a včas. Starosti s kontrolou plateb a případným vymáháním nájemného od podnájemníka můžete nechat na nás – vyřešíme je. Aby se tato situace stávala co nejméně, vybíráme a prověřujeme podnájemníky obzvlášť pečlivě.

Zaručíte mi, že se s mým bytem nic nestane?

Váš byt ochráníme prostřednictvím pojištění domácnosti a pojištěním odpovědnosti. Toto pojistění smluvně vyžadujeme a zajištujeme. Vy nic neplatíte. Možným škodám se snažíme předcházet skutečně pečlivým výběrem spolehlivého podnájemníka. Po ukončení smlouvy uvedeme byt do původního stavu.

Jak probíhá přepis plynu a elektřiny na podnájemníka?

Naším cílem je zbavit vás všech starostí a povinností, které souvisejí s pronájmem vašeho bytu. Proto i převod energií na podnájemníka zajistíme za vás, a to na základě plné moci a posledního ročního vyúčtování.​

Jak vyřešíme roční vyúčtování záloh?

Výši záloh, které si specifikujeme ve smlouvě (například náklady na společný úklid, provoz výtahu, elektřinu společných prostor, odvoz odpadu či centrální topení), vám budeme pravidelně zasílat na účet. Na konci zúčtovacího období vyrovnáme na základě vyúčtování případný nedoplatek, nebo po vzájemném odsouhlasení ponížíme o případný přeplatek nájemné na další měsíc. Začneme-li spolupracovat v průběhu roku, doporučujeme požádat o mimořádné vyúčtování, aby se nám společně lépe evidovaly výchozí stavy.

Pomůžete mi s daní z pronájmu nemovitosti?

Naše oddělení zákaznického servisu vám profesionálně připraví veškeré podklady pro pravidelný roční odvod daně, ať jste zaměstnanec, nebo živnostník.

Jaký je rozdíl mezi vámi a realitní kanceláří?

Na rozdíl od realitních kanceláří si pronajímáme od majitele byt přímo my. Tím na sebe bereme veškerá rizika spojená s následujícím podnájmem a majitel bytu má jistotu, že od nás – jako ideálního nájemníka – dostane vždycky zaplaceno. Na realitní trh nahlížíme jinak, nově, nejsme zatíženi tradičními procesy.