Zvýšení nájemného: 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc

Zvýšení nájemného? 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc! V každém podnikání se snažíme maximalizovat svůj zisk – podnikáme k tomu nejrůznější kroky, snažíme se nabídnout neodolatelný produkt či službu a posilovat zákaznickou loajalitu. Pronájem investičního bytu není výjimkou. Platí zde stejná (nebo minimálně velmi podobná) pravidla jako v podnikání. Pokud vlastníte byt, který pronajímáte, a chcete si říct o vyšší nájemné, nestačí jen zvednout cenovku v inzerci. Je potřeba udělat z vašeho bytu neodolatelnou nabídku, za kterou zájemci budou chtít zaplatit i o pár stovek víc. Pojďme se společně podívat na to, jak zatraktivnit byt tak, abyste si mohli říct o vyšší nájemné a zvýšit tak své pasivní příjmy.

Modernizujte interiér

Prvním krokem ke zvýšení atraktivity vašeho bytu je modernizace interiéru. Pokud váš investiční byt už něco pamatuje, je možná nejvyšší čas dopřát mu zasloužený „facelift“.  Investice do nového nábytku, moderní výmalby a dekorací může udělat zázraky. Snažte se vytvořit moderní a vkusný prostor, který potěší potenciální nájemníky a především zaujme co nejširší publikum. Nebojte se experimentovat s trendy, ale zároveň dbejte na praktičnost a pohodlí. Nesnažte se zacházet do přílišných extrémů, orientujte se spíš tím, co je „univerzálně líbivé“.

Základem vyšší atraktivity je neutrálnost. To, že se vám líbí starožitnosti nebo africké vzory, neznamená, že právě tím zaujmete potenciální nájemníky. Dívejte se na svůj byt tak, jak se na něj asi dívá cizí člověk. Pro zájemce je mnohem atraktivnější „odosobněný“ interiér, ve kterém nevidí vkus a rukopis někoho jiného. Pokud chcete interiér ladit do jednotného stylu, zkuste neutrální scandi nebo japandi. S tím v současné době nešlápnete vedle.

Vylepšete vybavení

Investujte do nových spotřebičů. I používaná pračka nebo lednice může být zcela v pořádku a hygienicky čistá, na zájemce působí ale velmi dobře, pokud je některý spotřebič nový. Možná je to jen psychologické, ale citlivější jedinci pocítí tu „vůni novoty“ a ani jim to nemusíme na prohlídce říkat. Do inzerce ale to, že je spotřebič nový, nikdy nezapomeneme napsat – je to zkrátka velké lákadlo, které se postará o plusové body. Nabídněte také rychlé internetové připojení, které je pro mnoho nájemníků důležité.

Zaměřte se na údržbu

Důležitým faktorem, který ovlivňuje nájemné, je stav bytu. Když se o byt dobře staráte, je to poznat na první pohled. Naopak narychlo pospravované odřené stěny a další nedokonalosti jsou jako „pěst na oko“. Co pro to podniknout? Pravidelně provádějte kontroly bytu a postarejte se o údržbu zařízení.

Domluvte si se současnými nájemníky termíny pravidelných návštěv a kontroly provádějte je s důsledností. Nechte opravit drobné nedostatky, jako jsou protékající kohoutky nebo nefunkční světla. Novorent, jakožto profesionální správce nájemních bytů, se stará o každý byt ve svém portfoliu od A do Z. Kromě toho, že obstaráváme veškerou komunikaci s podnájemníky, papírování, smlouvy, vyřizování kolem energií a další nezbytnosti, klientské byty pravidelně kontrolujeme a klientům odesíláme podrobný report i s fotkami.

Bezpečnost především

Bezpečnost je pro nájemníky velmi důležitá. Investujte do bezpečnostních prvků, jako jsou kvalitní bezpečnostní zámky a dveře, detektory kouře, poplachová zařízení. Pokud se byt nachází v přízemí, přijdou vhod i bezpečnostní rolety v oknech. Tímto způsobem poskytnete nájemníkům větší pocit bezpečí. Už v inzerci vyvolají tyto informace pozitivní dojem o tom, jak vám na vaší nemovitosti a budoucích nájemnících záleží.

Vytvořte atraktivní venkovní prostor

Balkón, lodžie, zahrada nebo terasa – všechny tyto prvky samozřejmě zvyšují cenu nájemného. Mnoho majitelů bytů si vystačí s tím, že jejich byt tyto venkovní prostory „zkrátka má“ – pokud chcete, aby to byly skutečné přednosti, kvůli kterým si u vás budou zájemci o nájem podávat dveře, náležitě tyto prostory vyšperkujte. Zvelebte balkon, terasu nebo zahradu a vytvořte atraktivní místo pro relaxaci a odpočinek. Váš byt se tak stane ještě přitažlivějším pro potenciální nájemníky, kteří ocení možnost strávit čas venku. Nesnižujte cenu svého bytu tím, že do inzerce vyvěsíte fotku balkónu se špinavou dlažbou nebo zarostlé zahrady. Taková prezentace působí spíš kontraproduktivně.

Jak na to? Neříkáme, abyste nájemníkům kupovali nejmodernější gril a designové posezení. Úplně postačí, když bude vše v dobrém stavu a čisté. Pokud se rozhodnete zákoutí pro relaxaci oživit (zalitou!) květinou, bod pro vás!

Už víte, jak na zvýšení nájemného? A jak vám pomůže Novorent?

Zvýšení nájemného není mission impossible. Pokud se rozhodnete investovat do modernizace, nového vybavení, pravidelné údržby, bezpečnostních systémů a péče o venkovní prostor, můžete zatraktivnit svůj byt a zvýšit si tak své pasivní příjmy.

Už jste si vše výše zmíněné spokojeně odškrtli? Nezapomínejte ani na kvalitní prezentaci v inzerci. Home staging, kvalitní interiérové fotografie, důkladný popis. Pokud chcete, aby byl pro vás pronájem skutečně výhodným pasivním příjmem a ne jen lehce výdělečným koníčkem, vrhněte se do toho profesionálně. V Novorentu vám připravíme tržní posouzení vašeho bytu. S atraktivní inzercí a správnou marketingovou strategií najdeme nájemníky, kteří budou chtít za bydlení ve vašem bytě zaplatit přesně tolik, kolik si představujete (a kdo ví – možná i více). Zavolejte si nezávazně o informace – naši specialisté vám zodpoví vše, co vás zajímá.

Nezávazná poptávka

Související témata

Pronájem na dálku — Jak spravovat nájemní byt ze zahraničí?

Život na cestách nebo pracovní příležitosti v zahraničí – to jsou dobrodružství, které mnozí z nás touží zažít. Ale co dělat s bytem, když se ocitnete stovky či tisíce…
Přečíst více

Garantovaný nájem v Novorentu: Jak funguje?

V Novorentu vám můžeme slíbit, že svůj nájem dostanete vždy ve smluvené výši a včas – a to i tehdy, když váš byt není obsazený, když podnájemník s platbou…
Přečíst více

Přepis energií při pronajímání – nechat na sebe nebo přepsat na nájemníka?

Přepis energií při pronajímání bytu – je výhodnější energie přepsat nebo si je nechat napsané na sebe? Vytvořili jsme přehledné srovnání.
Přečíst více

Vývoj realitního trhu: Vyplatí se prodat, pronajmout nebo nakupovat?

Jaký je vývoj realitního trhu na jaře 2023? Vyplatí se prodat, pronajmout nebo nakupovat? To je, oč tu běží.
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram