Home staging aneb Jak připravit byt na pronájem

Chcete váš byt pronajmout co nejrychleji a za co nejvyšší možnou cenu? Pak doporučujeme věnovat pozornost home stagingu. Jedná se o přípravu bytu na jeho pronájem nebo prodej tak, aby zaujal co nejširší okruh potenciálních zájemců. Co všechno taková příprava zahrnuje? A jak náročný je home staging finančně? Čtěte dál a dozvíte se.

CO JE TO HOME STAGING

Když berete potenciální nájemníky na prohlídku bytu, chcete, aby si dokázali představit, jak v bytě žijí, aby se cítili příjemně a ne jako vetřelci. Přespříliš osobních věcí v bytě může zájemce vyrušovat, prázdné místnosti pak mohou působit chladně a neosobně. A přesně s tímto může pomoci právě home staging. 

Home staging představuje přípravu nemovitosti na prodej či pronájem pomocí dočasného vybavení, dekorací a celkovým vylepšením pokojů tak, aby byt působil atraktivněji.

Do home stagingu se můžete pustit sami, můžete si najmout profesionálního home stagera, nebo se o home staging postaráme například my v Novorentu, v případě, že nám svěříte Vaši nemovitost do péče.

PROČ JE DNES HOME STAGING TAK DŮLEŽITÝ?

  1. Silný první dojem

Všichni to jistě moc dobře známe – když nakupujeme online, obecně preferujeme zboží s lepšími fotografiemi, protože tak více důvěřujeme inzerátu. Krásný obal a promyšlený marketing přitom nemá s kvalitou produktu nic společného. 

Stejně tak nezáleží na tom, jak dobře je váš byt navržený, pokud je špinavý a neuklizený. S home stagingem můžete docílit skvělého prvního dojmu, který bude v potenciálních zájemcích ještě dlouho přetrvávat.

  1. Zajemci získají lepší představu

V nejrůznějších studiích zaměřených na home staging realitní agenti tvrdí, že zájemci vždy vědí, co od bytu očekávají ještě předtím, než ho začnou hledat. Bez vybavení si budou moci jen těžko představit, jaký potenciál prostor má a jak by mohl odpovídat jejich představám. 

  1. Váš inzerát mezi těmi ostatními vynikne

Mezi stovkami dalších online inzerátů mohou zájemci váš byt velmi snadno přehlédnout. Proto je důležité vyniknout. Pěkně nafocený profesionálně připravený byt zaujme mnoho zájemců ještě předtím, než byt uvidí naživo.

  1. Vyšší nájemné 

Chcete byt pronajmout rychle a tak přemýšlíte nad snížením nájemného? Zbytečně prohloupíte. Díky home stagingu nejen, že byt pronajmete rychleji, ale také za vyšší cenu.

PÁR TIPŮ, JAK NA HOME STAGING, ANIŽ BY VÁS TO STÁLO RAKETU

  1. Hloubkový úklid

Čisté koupelny a čisté podlahové lišty by neměly odvádět pozornost od jinak perfektně připraveného bytu. Před nastěhováním nábytku a dekorací nechte svůj byt důkladně vyčistit. Pokud chcete ušetřit čas, můžete si na pomoc zavolat profesionální úklidovou službu.

  1. Vůně domova

Zejména pokud se jedná o starší byty, není zatuchlá vůně neobvyklá – potenciální zájemce však může velmi snadno odradit. Byt proto pořádně vyvětrejte, případně použijte aroma svíčky a difuzéry. 

  1. Nízkonákladově, ale stylově 

Není potřeba, abyste kompletně vybavili všechny místnosti. Místo toho si vyberte ty nejdůležitější, a těm pomocí pár doplňků, jako je např. stolek s lampou nebo vázou či malý kobereček, vdechněte atmosféru domova. Na takové doplňky je ideální například IKEA, kde najdete spoustu minimalistických a stylových doplňků, které vás ani nevyjdou nijak draze. 

Zvažte použití světlých základních barev a obecně počet věcí v každé místnosti spíše minimalizujte a držte je dál od zdí, aby prostor působil vzdušnějším dojmem. 

VYPLATÍ SE HOME STAGING?

Ať už se rozhodnete využít služeb profesionálního a zkušeného home stagera, nebo se do home stagingu pustíte sami, je potřeba si uvědomit, že se jedná o investici, která se vám vrátí rychle a ne-li rovnou několikanásobně – byt totiž pronajmete mnohem rychleji a za vyšší cenu, než jste předpokládali. 

Navíc náklady, které se s home stagingem pojí, tedy úklid a nákup dekorací a nábytku, mnohdy ani nepřesahují výši jednoho měsíčního nájmu. 


Zajímá vás, jak na pronájem bytu? Stáhněte si naši příručku pro majitele na ebook.novorent.cz, která vám pomůže s postupem při pronajímání.

Nezávazná poptávka

Související témata

Pronájem na dálku — Jak spravovat nájemní byt ze zahraničí?

Život na cestách nebo pracovní příležitosti v zahraničí – to jsou dobrodružství, které mnozí z nás touží zažít. Ale co dělat s bytem, když se ocitnete stovky či tisíce…
Přečíst více

Zvýšení nájemného: 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc

Zvýšení nájemného? 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc! V každém podnikání se snažíme maximalizovat svůj zisk – podnikáme k tomu nejrůznější kroky, snažíme se…
Přečíst více

Garantovaný nájem v Novorentu: Jak funguje?

V Novorentu vám můžeme slíbit, že svůj nájem dostanete vždy ve smluvené výši a včas – a to i tehdy, když váš byt není obsazený, když podnájemník s platbou…
Přečíst více

Přepis energií při pronajímání – nechat na sebe nebo přepsat na nájemníka?

Přepis energií při pronajímání bytu – je výhodnější energie přepsat nebo si je nechat napsané na sebe? Vytvořili jsme přehledné srovnání.
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram