Nájemce a pronajímatel

Nájemce a pronajímatel – Lidé bydlí v podnájmech odjakživa. A kvalitu nájemního bydlení kromě samotného vybavení, dispozice a lokality bytu, zásadně ovlivňuje také pan či paní „domácí“. Ostatně i mnoha umělcům byli předlohou pro humorné (a někdy i méně humorné) postavy v knihách, filmech či seriálech. Ty nejtypičtější z nich můžeme rozdělit do několika kategorií:

„Neřešící typ“

Můžete mít zdánlivé štěstí a narazíte na domácího, který prakticky nic neřeší. V zásadě se stará jen o to, aby mu včas dorazily peníze na účet. A když platíte pravidelně, nechává vás v klidu žít. Takový domácí je splněný sen přesně do té chvíle, kdy naopak potřebujete něco vy od něj. K takové situaci nejčastěji dochází ve chvíli, kdy se v bytě něco rozbije a vy potřebujete jeho součinnost. Nebo když ztratíte klíč od vchodových dveří a předseda SVJ požaduje k dodělání duplikátu souhlas vlastníka bytu. V těchto chvílích se většinou ukáže, že váš domácí také očekává, že necháte žít i vy jeho.

 „Pavlačový typ“

Jako z filmu pro pamětníky působí i domácí, nejčastěji starší dámy, které se o váš způsob života v bytě zkrátka upřímně zajímají. Do této zapeklité situace se dostanete zejména ve chvíli, kdy si pronajmete byt, ve kterém jeho majitelé dřív žili. Mají tam holt nějaké kořeny, osobní vazby… a vy po čase zjistíte, že všechny sousedky na patře pravidelně podávají podrobné reporty toho, kdy v bytě jste a kdy nejste, s kým tam jste a s kým tam nejste atd. V horším případě majitel vašeho podnájmu v dotčeném nájemním domě sám žije a tuto kontrolu provádí osobně.

„Adoptivní typ“

Váš domácí je zlato. Už při podpisu podnájemní smlouvy věděl, že budete jako rodina. A proto se taky jako rodina chová. Jasně, když se občas zpozdíte o pár dní s nájmem, velkoryse nad tím mávne rukou, protože „jsme přece lidi“. Na druhou stranu s vámi chce v pátek zajít na pivo, v neděli zazvoní na kafe bez ohlášení a občas se zajímá, kdy už si pořídíte děti, které bude chodit hlídat. Pokud jste extrémně společenská nátura, možná vám to bude vyhovovat. Zbylých 90 % podnájemníků začne časem hledat cesty, jak adoptivního domácího co nejvíc eliminovat.

A teď už vážně

Tyto tři typy jsou spíš úsměvnou ukázkou domácích, kteří se vryli do našich srdcí napříč generacemi. Ale teď vážně. Vztah majitele bytu a podnájemníka skřípe často. Důvod je prostý. Byt je majetek v hodnotě několika milionů korun, na kterém majiteli samozřejmě záleží, a někdy může až moc úzkostlivě kontrolovat, jak je s tímto majetkem nakládáno. Na straně druhé stojí podnájemník, který předpokládá, že když bude pravidelně platit a o byt se starat, bude mít svůj klid. A někde uprostřed tohoto vztahu dochází k častým nedorozuměním a nespokojenosti na obou stranách. A právě kvůli těmto zkušenostem stále více podnájemníků i majitelů volí preferuje naše služby.

Proč je pro vás jako podnájemníka lepší sáhnout po bytu, který spravuje firma?

Jistota

Smlouvu dostanete na pevnou dobu 12 měsíců s možností dalšího prodloužení. S námi vás nečeká „dáme to klidně na dobu neurčitou a uvidíme, jestli vnučka nebude příští semestr ten byt potřebovat…“. Během této doby se samozřejmě nemění výše nájemného (i kdyby sousedka ze třetího podnájemníkovi zdražila).

Komunikace

Do kanceláře firmy se dovoláte od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00. Nehrozí, že nebudeme k zastižení, protože jsme v práci (naopak se nám právě díky tomu dovoláte). A vaše dotazy a problémy začneme řešit hned, ne až po třetí urgenci / po dovolené / po účetní uzávěrce…

Neztrácíme váš čas

Víme, že když hledáte nové bydlení, potřebujete to většinou vyřešit rychle. Termín prohlídky si s vámi tedy domluvíme do jednoho pracovního dne. Pokud se vám byt bude líbit, okamžitě začneme připravovat smlouvu.

Poskytujeme profesionální servis

O naše nájemníky se opravdu staráme, ať už jde o převody energií, vyúčtování služeb, opravy v bytě, nebo třeba zabouchnuté klíče. Bez problémů zajistíme i podklady pro cizineckou policii nebo pojištění odpovědnosti za škody. Zkrátka děláme maximum pro to, aby se vám dobře bydlelo.

Vracíme kauce

Mnoho zájemců o bydlení má po předchozích špatných zkušenostech obavy o navrácení kauce. U nás se nemusí bát. Když je byt navrácen ve stavu odpovídajícím předávacímu protokolu, kauci vracíme bez problémů. Samozřejmě ji po celou dobu úročíme 1,5 % p. a. Nenecháváme to na subjektivním posouzení majitele bytu.

Široká a pestrá nabídka

Neustále nabíráme nové byty v Praze a okolí. Snažíme se udržet zajímavou a pestrou nabídku, takže u nás najdete byty různých velikostí, v mnoha atraktivních lokalitách i v různých cenových relacích. Tak, aby si své ideální bydlení mohl vybrat opravdu každý.

Bez emocí

Díky tomu, že nejsme přímí majitelé bytů, k bytu i k nájemnímu vztahu přistupujeme profesionálně a bez zbytečných emocí. Ať už jde o to, že jste ty památeční záclony po babičce složili do komory a pověsili si jiné, nebo jste se neshodli s Maruškou z přízemí ohledně toho, jak často si vybíráte letáky ze schránky.

Přizpůsobíme se vašim potřebám

Pokud se během naší spolupráce změní vaše požadavky na lokalitu nebo velikost bytu, nebudeme vás přesvědčovat, abyste zůstali. Místo toho vám z naší nabídky rádi vybereme nové bydlení, které vám bude lépe vyhovovat.

Jsme tady pro cizince

Komunikujeme i v angličtině. Navíc zahraničním klientům můžeme zajistit povolení k trvalému pobytu.

Zkusíte to s námi?

Nezávazná poptávka

Související témata

Pronájem na dálku — Jak spravovat nájemní byt ze zahraničí?

Život na cestách nebo pracovní příležitosti v zahraničí – to jsou dobrodružství, které mnozí z nás touží zažít. Ale co dělat s bytem, když se ocitnete stovky či tisíce…
Přečíst více

Zvýšení nájemného: 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc

Zvýšení nájemného? 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc! V každém podnikání se snažíme maximalizovat svůj zisk – podnikáme k tomu nejrůznější kroky, snažíme se…
Přečíst více

Garantovaný nájem v Novorentu: Jak funguje?

V Novorentu vám můžeme slíbit, že svůj nájem dostanete vždy ve smluvené výši a včas – a to i tehdy, když váš byt není obsazený, když podnájemník s platbou…
Přečíst více

Přepis energií při pronajímání – nechat na sebe nebo přepsat na nájemníka?

Přepis energií při pronajímání bytu – je výhodnější energie přepsat nebo si je nechat napsané na sebe? Vytvořili jsme přehledné srovnání.
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram