Kdy je nejlepší čas na stěhování?

Kdy je nejlepší čas na stěhování? Možná patříte mezi stěhovavé ptáky a krabice balíte i několikrát do roka, pak vás asi jarní počasí nijak nevytrhne. Ale pokud se stěhujete jen párkrát za život, možná se vám budou hodit tipy, proč je to správné období právě teď. 

Každé roční období má samozřejmě něco do sebe a v každém se vám může snadno stát, že začnete pronášet tu památnou větu o stěhování a vyhoření. Ale jaro je v něčem pro stěhování přece jenom lepší. Přináší s sebou totiž vůni nových začátků a touhu po změnách. No a začít v takovém období novou životní kapitolu v novém domově, to je prostě skvělé. 

A teď něco praktického, prosím 

Samozřejmě to má i svoje ryze praktické stránky. Pokud ke stěhování využijete služeb profesionálů, na jaře máte mnohem vyšší šanci získat bez problémů dobrý termín i cenu, nejvíce Čechů se totiž podle statistik stěhuje v létě, a proto jsou v té době stěhováci nejvytíženější a nejdražší. Na jaře mají naopak trochu volněji, a tak je nemusíte objednávat měsíc dopředu a budete díky tomu časově flexibilnější. 

Pokud se do toho naopak pustíte vlastními silami, jarní počasí vás sice občas může nepříjemně překvapit májovým deštíkem (no dobře, letos možná víc než občas), ale na druhou stranu vám nehrozí tahání krabic ve 35 stupních, které s sebou často přináší úpal a další zdravotní rizika. Jarní teploty jsou pro jakoukoliv fyzicky náročnou činnost (kterou stěhování bezesporu je) zkrátka nejideálnější z celého roku.  

Podrobnější článek o stěhovacím procesu jako takovém, výhodách a nevýhodách využití stěhovací služby a dalším už jsme pro vás napsali dřív, najdete ho TADY 

Detoxikace, kam se podíváš 

Jaro je také časem využívaným k detoxikaci těla, hlavy i života obecně. A pokud vás zrovna teď čeká stěhování, máte jedinečnou šanci detoxikovat svou domácnost. Najděte si na to dostatek času a pečlivě protřiďte věci, které s vámi nastoupí do nové životní etapy. Pokud vás už delší dobu trápí, že máte šatník plný dlouho nenošených kousků, dětský pokojíček přetéká hračkami, se kterými si nikdo už nehraje, a v kuchyni vám trůní pár vysloužilých kávovarů a toustovačů, teď přišla ta jedinečná chvíle, jak si je s sebou netahat do další životní etapy. Zachovalé věci můžete navíc ještě zpeněžit prodejem nebo si zlepšit karmu dobrým skutkem a darovat je potřebným. 

Vyhlídka léta v novém 

Po posledním roce, kdy jsme byli nuceni trávit většinu volného času doma, prudce vzrostla poptávka po bytech s balkony, teráskami, lodžiemi či zahrádkami… zkrátka s alespoň malým kouskem venkovního prostoru. Pokud je toto i váš případ, určitě už se těšíte na léto s kávou na novém balkoně, nebo dokonce na grilování na terase. A to už je opravdu velká motivace stihnout se přestěhovat, než definitivně přijdou slunečné dny.  

Kdy naopak se stěhováním o pár měsíců počkat? 

Pokud máte děti školou (případně i školkou) povinné. I když jsme na to všichni v posledním roce skoro zapomněli, pro děti je jejich kolektiv velmi důležitý a pokud vás spolu se stěhováním čeká změna školy, zvažte, zda není ve vašich možnostech se stěhováním počkat na léto. Děti tak získají dostatek času se na to psychicky připravit, rozloučit se s paní učitelkou a spolužáky, přes prázdniny se hodit do pohody a do nové školy vstoupit až se začátkem školního roku. Samozřejmě, že někdy se životní okolnosti semelou tak, že to jinak nejde. 

Ještě nemáte vybráno? 

Pokud cítíte, že by vám jarní stěhování také prospělo, ale ještě nemáte vybranou vhodnou nemovitost, mrkněte na naši nabídku. Máme k dispozici spoustu zajímavých nájemních bytů v Praze, které jen čekají na vaše nastěhování. Nebo nám prostě napište a my vám dáme vědět, jakmile se objeví nějaké horké novinky.

Nezávazná poptávka

Související témata

Pronájem na dálku — Jak spravovat nájemní byt ze zahraničí?

Život na cestách nebo pracovní příležitosti v zahraničí – to jsou dobrodružství, které mnozí z nás touží zažít. Ale co dělat s bytem, když se ocitnete stovky či tisíce…
Přečíst více

Zvýšení nájemného: 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc

Zvýšení nájemného? 5 věcí, díky kterým si budete moct říct o víc! V každém podnikání se snažíme maximalizovat svůj zisk – podnikáme k tomu nejrůznější kroky, snažíme se…
Přečíst více

Garantovaný nájem v Novorentu: Jak funguje?

V Novorentu vám můžeme slíbit, že svůj nájem dostanete vždy ve smluvené výši a včas – a to i tehdy, když váš byt není obsazený, když podnájemník s platbou…
Přečíst více

Přepis energií při pronajímání – nechat na sebe nebo přepsat na nájemníka?

Přepis energií při pronajímání bytu – je výhodnější energie přepsat nebo si je nechat napsané na sebe? Vytvořili jsme přehledné srovnání.
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram