Jaké byty se pronajímají nejlépe?

Jaké byty se pronajímají nejlépe? Trh nájemního bydlení se pomalu vrací do předpandemických kolejí, zájemci nadšeně chodí na prohlídky a nájemní smlouvy se podepisují jako na běžícím pásu. Zajímá vás, o jaké byty je teď největší zájem?

Univerzální 2+kk je pořád sázka na jistotu.

Dlouhodobě panuje názor, že na trhu nájemního bydlení se nejlépe pronajímají dvoupokojové byty. A to samozřejmě stále platí, tato dispozice je totiž vhodná jak pro náročného jednotlivce, tak pro život bezdětné dvojice. A při troše skromnosti se v bytě této velikosti dá žít i s dětmi.  Ale to ještě neznamená, že majitelé bytů jiné dispozice mají házet nájemní smlouvy do žita. Jaké byty se tedy pronajímají nejlépe?

Trendy se pořád mění.

Pozorujeme stále narůstající zájem o nájemní byty a postupné odkládání koupě vlastního bydlení až do vyššího věku. Zejména mladí lidé se začínají zdráhat upsat se k závazku ve formě hypotéky a doba, kterou tráví v nájemních bytech, se prodlužuje. Díky tomu je dnes mnohem větší zájem i o byty a dokonce i domy, které jsou svou velikostí vhodné pro rodiny s dětmi.

Každý metr se počítá.

Stejně tak jako roste zájem o nájemní bydlení, roste i jeho cena. A to vyvolává přirozenou potřebu přehodnotit, kolik toho prostoru k životu vlastně potřebujeme. Ve velkých městech mnoho lidí už dnes vyhledává chytře zařízené garsonky a byty dispozice 1+kk. A lze očekávat, že tento městský trend bude sílit a poptávka po miniaturních bytech bude narůstat.

Zařízený nebo nezařízený?

To je otázka do pranice. Některý nájemník se chce nastěhovat jen s kufrem osobních věcí, jiný je zvyklý vláčet s sebou z nájmu do nájmu celou dodávku vlastního zařízení. Univerzální řešení asi neexistuje, ale za zlatou střední cestu lze označit částečně zařízené byty, které je možné v případě zájmu nájemníka pronajmout zcela bez zařízení. Ale pozor, zařízení nájemního bytu by nemělo být sbírkou starého nábytku, který nikdo jiný už ho nechce.

Design za všechny prachy.

Rozpaky na nájemním trhu trochu vyvolávají takzvané designové byty. Jedná se zpravidla o originální a stylové interiéry, které si majitel nechal zařídit pro sebe. Měl s tím pravděpodobně velké náklady a očekává, že takový byt pronajme za víc peněz, než kdyby byt vymaloval na bílo a zařídil nábytkem z IKEA. Opak je bohužel často pravdou. Zatímco ten obyčejný a levnější byt se spíš trefí do vkusu většímu množství zájemců, ten designový si bude muset nějakou chvíli počkat na náročného nájemníka, kterého chytí za srdce.

Lokalita, lokalita, lokalita…

Lokalita je zkrátka základ úspěchu, víc jsme o tom psali například v článku o investičních rizicích. Byt v zeleni a u metra se časem pronajme, i když nebude mít ideální dispozici a bude zařízen nábytkem po babičce (samozřejmě za přiměřenou cenu).

Hoďte to za hlavu.

Chystáte se pronajmout byt a jde vám z toho všeho hlava kolem? A přemýšleli jste o možnosti pronajímat byt úplně bez starostí? Nechte si od nás udělat nezávaznou nabídku. O všechno se postaráme za vás a navíc vám garantujeme 12 nájmů ročně, i kdyby pandemie padaly.

Nezávazná poptávka

Související témata

Na co si dát pozor při pronajímání nemovitosti – část 1.

Na co si dát pozor při pronajímání nemovitosti - část 1. Vlastníte-li byt k pronájmu, možná právě stojíte před otázkou, zda jej pronajímat po vlastní…
Přečíst více

Největší noční můry majitelů bytů

Dnes vám představíme největší noční můry majitelů, se kterými jsme se buď my, nebo naši klienti, setkali při pronajímání bytů.
Přečíst více

Meziroční inflace roste, oplatí se investovat?

Inflace je v posledních dnech a týdnech pravděpodobně nejskloňovanější slovo v ekonomicky orientovaných článcích. Krutá pravda je, že je již druhým rokem nepříjemně vysoká, v…
Přečíst více

Pronájem bytu v České Republice i když jste v zahraničí? Žádný problém

Vlastníte byt v České republice, dlouhodobě žijete v zahraničí a přemýšlíte, jak s bytem naložit? Nebo zvažujete investici do nemovitosti, ale nejste si jistí, jak…
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram