Dokonalý nájemník No.1 – kde hledat zájemce z říše snů?

Když se zeptáte skeptiků, pravděpodobně vám řeknou, že dokonalý nájemník neexistuje. Každý má nějaké mouchy. Někdo neplatí včas, někdo je hlučný a chodí na něj stížnosti od sousedů, snadno také narazíte na nájemníka, který si nepotrpí na pořádek… Zkrátka oněch kamenů úrazu je tolik, že je tvrzení o neexistenci dokonalého nájemníka vcelku ospravedlnitelné.

Ale nevěšte hlavu. Dokonalí nájemníci, o kterých doslova nevíte a kteří vám zajistí pravidelný pasivní příjem, existují. Kde je ale hledat?

Ani nájemci z řad známých nemusí být dokonalí

Dokonalý nájemce se může vyskytovat ve vašem okolí, rozhlédněte se tedy po svém okolí a důkladně filtrujte. Pravděpodobně budete mít větší jistotu, že o takovém zájemci budete vědět více než o anonymní osobě, která odpoví na inzerát. Také můžete předpokládat, že vás blízká osoba nebude chtít zklamat.

Uvědomte si, že to vše jsou ale pouhé předpoklady. Ani zájemce z řad známých a blízkých nemusí být dokonalý. Naopak. Negativní zkušenosti mnoha pronajímatelů hovoří o známých, kteří právě kvůli známosti očekávali automaticky nižší nájemné, anebo si mysleli, že si mohou více „dovolit“.

Anonymní zájemce prověřte jako Sherlock Holmes!

Pokud si myslíte, že dokonalý nájemník bude mezi anonymními zájemci, kteří se vám ozvali na inzerát, je potřeba více prověřovat. Dokonalý nájemník vám jen tak z čistého nebe nespadne. Když chcete najít bezproblémového nájemníka, čeká vás detektivní činnost hodná Sherlocka Holmese, ale není to nic nemožného či neproveditelného. Tak šup do práce!

1)      Zájemce o byt si prověřte v registrech. Na webu Justice.cz, jehož správcem je Ministerstvo spravedlnosti, najdete mimo jiné veřejný rejstřík a insolvenční rejstřík.

2)      Prověřte si zájemce na internetu a na sítích. Dnes byste těžko hledali člověka, který nemá vůbec žádnou digitální stopu. Zadejte si jméno zájemce do vyhledávače a neopomeňte ani na sociální sítě (Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter aj.). Právě na sítích o sobě mnohdy lidé prozradí to, co vás může od uzavření nájemní smlouvy odradit.

3)      Ptejte se. Ptejte se. Ptejte se. Na co? Třeba na to, proč opustil(a) předchozí nájem, jak rychle se potřebuje nastěhovat, kde pracuje… Dejte si pozor na vyhýbavé odpovědi a řeč těla.

Dokonalý nájemce existuje

I přes skeptické názory mnohých mi věříme, že dokonalý nájemník existuje. S oblibou říkáme, že je to Novorent. V Novorentu se specializujeme na profesionální správu nájemních nemovitostí. Vaším nájemníkem se přitom stáváme přímo my. Smlouvu uzavíráte s námi.

Co to pro vás znamená? Že vám garantujeme, že budeme platit vždy nájemné ve smluvené výši a včas, že se nebudete muset starat o komunikaci s podnájemníkem a že vám byt na konci spolupráce předáme ve stejné kondici, v jaké jsme ho do správy přijímali. Kromě toho vám umíme i usnadnit život – zajistíme administrativu týkající se vyúčtování energií, zařídíme potřebná pojištění a v neposlední řadě vám připravíme i veškeré podklady pro daňové přiznání.

Zajímá vás, jak se vaším nájemníkem může stát právě Novorent? Kontaktujte nás pro více informací.


Zajímá vás, jak na pronájem bytu? Stáhněte si naši příručku pro majitele na ebook.novorent.cz.

Nezávazná poptávka

Související témata

Povinnosti nájemníka: Musí po sobě vymalovat?

Jaké jsou povinnosti nájemníka při předání bytu? Musí vymalovat? Lze si tuto povinnost sjednat v nájemní smlouvě a co pokuta za nevymalování?
Přečíst více

Fond oprav nájemník: Kdo platí příspěvky do fondu oprav? Majitel bytu nebo nájemník?

Fond oprav nájemník: Kdo platí příspěvky do fondu oprav? Majitel bytu nebo nájemník? Co na to zákon?
Přečíst více

Výše nájemného: Jak ji stanovit? Náš e-book vás provede pronájmem od A do Z

Vyplatí se více prodej nebo nájem bytu? Výše nájemného: Jak ji stanovit? Náš e-book vás pronájmem provede od A do Z. Stáhněte si ho a…
Přečíst více

Hledáte nájemní byt? 10 otázek, na které se na prohlídce zeptejte

Hledáte nájemní byt? 10 otázek, na které se na prohlídce zeptejte
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram