Ceny bytů rostou, ceny nájmů klesají. A investoři stále úspěšně pronajímají a navíc nakupují další byty. Jak to dělají?

Z médií nás denně masírují informacemi o tom, jak ceny bytů rostou. Nájmy naopak v posledním roce klesají a bývá problém byty vůbec obsadit. Navíc se trh přesytil byty, které původně sloužily pro krátkodobé ubytování turistům. Přitom s pronajímáním nemovitosti se pojí tolik rizik a starostí. Proč je tedy pro některé investory nákup bytu na pronájem pořád tak atraktivní?

Odpověď je jednoduchá, umí v tom chodit a jdou na to chytře! Ale nebojte, taky vás to naučíme.

Úspěšní pronajímatelé totiž mají jedno malé tajemství. Delegují ty činnosti, které je zbytečně okrádají o peníze a o čas, na někoho jiného. Dnes totiž už dávno neplatí, že s nájemním bytem a potažmo nájemníkem musíte mít jen samé starosti. Naopak, byt můžete dlouhodobě pronajmout doslova během jednoho odpoledne a pak už se roky jen těšit z pravidelného pasivního příjmu.

Co majitele bytů ohrožuje víc než pokles cen, když ceny bytů rostou?

Každý určitě slyšel nějakou tu hororovou pronajímatelskou historku. Bohužel z vlastní zkušenosti víme, že většina z nich je pravdivá. Majitelé na začátku pronajímání předpokládají, že nejtěžší bude byt obsadit nájemníkem. Bohužel ve spoustě případů posléze zjišťují, že to bylo vlastně to nejjednodušší. Časem se totiž objeví prodlevy v placení nájemného, spory se sousedy, nečekané opravy v bytě, vyřizování pojistných událostí. Nemusí se jednat hned o katastrofy, ale i tak to majitele stojí čas a peníze. A když už si myslí, že si s nájemníkem zažili všechno a nic je nepřekvapí, nájemník se rozhodne jít o dům dál a celý ten kolotoč začne nanovo (tedy hned po pauze na vymalování a drobné renovace, ne vždycky se totiž byt vrátí v původním stavu).

A to jsou vlastně ty lepší případy. V těch horších se nájemné nebude jen zpožďovat, ale zkrátka se nebude platit. A protože náš právní systém chrání nájemníka jako slabší stranu nájemního vztahu, majitele může čekat i letitý kolotoč soudních sporů, na jejichž konci vlastně nebude už ani chtít ten ušlý zisk na nájemném, ale hlavně bude chtít neplatiče dostat ze svého bytu pryč. A i když bude mít štěstí a všechny katastrofické scénáře se mu vyhnou, stejně možná časem zjistí, že péči o byt musel věnovat tolik večerů, dovolené a víkendů, že by se mu skoro víc vyplatilo platit poplatky za prázdný byt. Ale dost katastrofických scénářů. Dnes vám chceme ukázat cestu, jak se těmto starostem obloukem vyhnout hned na začátku.

Usnadňujeme majitelům život i když ceny bytů rostou

Ano, tak by se asi mohla naše služba jmenovat, ale oficiálně tomu říkáme správa nájemních nemovitostí. Všechna výše zmíněná rizika totiž převezmeme na sebe a na vás zbyde jen ta nejpříjemnější část celého procesu – užívat si pravidelný pasivní příjem.

Jak to funguje v praxi? My se staráme, vy vyděláváte.

Vlastně je to jednoduché. Byt si od vás pronajmeme my a staneme se vaším spolehlivým nájemníkem, který vám pravidelně a včas platí sjednané nájemné. Byt poté obsadíme prověřeným podnájemníkem, o kterého se staráme. To znamená, že s ním vyřídíme smlouvy, přepisy energií, hlídáme pravidelné platby, případně s ním vyřídíme i drobné opravy v bytě a pojistné události. Pokud se rozhodne odstěhovat, seženeme co nejrychleji nového.

Vy můžete stát celou dobu úplně stranou. Anebo nemusíte.

Díky digitalizaci celé služby máte totiž 24/7 přístup do informačního portálu, kde máte okamžitý přehled o všem, co se ve vašem bytě děje. Najdete tam aktuální podnájemní smlouvy, vyúčtování služeb a stavy měřičů nebo třeba informace o probíhajících prohlídkách. Je tedy jen na vás, jak moc se budete chtít zapojit.

O zisk se nebojíte.

Navíc se u nás nemusíte bát, že si od vás byt pronajmeme pod cenou a následně ho budeme podnajímat dál s výrazným ziskem. Naše odměna se pohybuje ve výši 10–15 % z čistého nájemného (podle sjednaného rozsahu služeb), takže pokud se nám podaří byt obsadit za vyšší cenu, automaticky roste i váš zisk.

Odpadne vám i starost o to, v jakém stavu se vám byt jednou vrátí. Vrátíme vám ho totiž přesně v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali.

Chcete vědět, kolik vám váš byt vydělá s námi? Je to snadné, stačí vyplnit nezávaznou kalkulaci a my vám uděláme nabídku.

Nezávazná poptávka

Související témata

Na co si dát pozor při pronajímání nemovitosti – část 1.

Na co si dát pozor při pronajímání nemovitosti - část 1. Vlastníte-li byt k pronájmu, možná právě stojíte před otázkou, zda jej pronajímat po vlastní…
Přečíst více

Největší noční můry majitelů bytů

Dnes vám představíme největší noční můry majitelů, se kterými jsme se buď my, nebo naši klienti, setkali při pronajímání bytů.
Přečíst více

Meziroční inflace roste, oplatí se investovat?

Inflace je v posledních dnech a týdnech pravděpodobně nejskloňovanější slovo v ekonomicky orientovaných článcích. Krutá pravda je, že je již druhým rokem nepříjemně vysoká, v…
Přečíst více

Pronájem bytu v České Republice i když jste v zahraničí? Žádný problém

Vlastníte byt v České republice, dlouhodobě žijete v zahraničí a přemýšlíte, jak s bytem naložit? Nebo zvažujete investici do nemovitosti, ale nejste si jistí, jak…
Přečíst více
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram