Kalkulace nájmu

Revoluce ve správě investičních nemovitostí

  • 8.11.2019
  • NOVORENT
  • #ČNB
  • #Hypotéky
  • #Investice
  • #nájemní byt

Od počátku tohoto roku banky postupně snižují úrokové sazby hypoték, navzdory tomu, že repo sazba České národní banky (ČNB) neklesá. Důvodů to má hned několik. Na prvním místě stojí snižující se zájem klientů o hypoteční úvěry. Vzhledem ke zpřísnění podmínek ČNB dnes dosáhne na hypotéku výrazně méně domácností, než tomu bylo v uplynulých letech. Rozhodně tomu nepřidá ani aktuální situace na realitním trhu, kdy ceny nemovitostí neustále rostou a jejich množství na trhu se snižuje. To samozřejmě banky vede k lítému konkurenčnímu boji o každého bonitního klienta. Zcela logicky je jasné, že pokud chtějí banky i v této situaci klienty zaujmout, musí jim jít trochu naproti. Díky tomu se v současné době sazby pomalu blíží krásným 2 %.

Právě díky neustále rostoucím cenám realit a přiostřování podmínek pro získání hypotéky rapidně vzrůstá zájem o nájemní bydlení. A právě tady přichází příležitost pro číhajícího investora, který je bonitní z pohledu banky. Díky aktuálně velmi výhodným hypotečním sazbám a neustále rostoucí poptávce po nájemních bytech se totiž, i přes vyšší pořizovací ceny nemovitostí, jedná stále o velmi zajímavou investici.

Dlouhodobé pronajímání investičního bytu má samozřejmě i svá rizika. Jedním z nejběžnějších strašáků je výpadek příjmů při změně nájemníka, což může majiteli způsobit nemalé finanční těžkosti. V některých případech se mohou vyskytnout i problémy s neplacením nájmu a následným vymáháním dlužných částek, v krajní situaci i vystěhování nezvedeného nájemníka z bytu. Dokonce ani samotné vybírání nájemníka není úplná procházka růžovým sadem (starosti s inzercí, smlouvami, vyjednávání o ceně…). A zanedbatelné nejsou ani administrativní starosti spojené s přepisováním energií, fyzickou účastí na schůzích SVJ apod. A samozřejmě nesmíme zapomenout na havárie v bytě a opravy. Už vám někdy ve tři ráno volali sousedé, že je váš nájemník vytopil?

Jaké problémy vyřešíme za vás?

Ale žádné strachy, my na majitele bytů myslíme a se všemi výše uvedenými problémy si dokážeme hravě poradit. O váš byt se postaráme od první inzerce až po podklady pro daňové přiznání. Vy se můžete jen bezstarostně těšit z pravidelného příjmu z pronájmu.

V současné době navíc přicházíme s celou řadou vylepšení správy nemovitostí. Kromě přebírání veškerých rizik a starostí spojených s (ne)obsazeností bytu poskytujeme klientům další servis, jež dělá celou službu jednodušší, modernější a příjemnější. Jedná se například o digitalizaci celé služby. Díky tomu má majitel možnost online kontrolovat veškeré podstatné informace a mít z pohodlí domova perfektní přehled o tom, jak je o jeho investici postaráno, aniž by kdy musel přijít do kontaktu s nájemníkem. Možná ještě lákavější je služba nefixování cen, kdy výnos z bytu roste spolu s jeho hodnotou na trhu, aniž by majitel musel růst nájemného složitě projednávat – poskytneme růst výnosu automaticky a zajistíme vám tak vždy maximální možný příjem z vaší nemovitosti.

Tento koktejl namíchaný z nízkých hypotečních sazeb, vysoké poptávky po nájemním bydlení a nadstandardních služeb v oblasti profesionální správy nemovitostí dělá z pořízení bytu na dlouhodobý pronájem ideální investiční příležitost.

Chcete se ještě na něco zeptat?